Jeden z najstarszych i największych ośrodków sportów wodnych na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich

Działa nieprzerwanie od 1956 roku.
Położony jest w lesie, nad malowniczym jeziorem Kisajno
(I klasa czystości), tylko 1,5 km od centrum Giżycka.
Posiadamy doskonale osłonięty port jachtowy, wypożyczalnię jachtów,
kajaków i łodzi, rozbudowaną bazę noclegową, korty tenisowe, boiska.
W bezpośrednim sąsiedztwie znajdują się liczne rezerwaty przyrody.

 UWAGA!! Posiadamy jeszcze WOLNE POKOJE

Rezerwacja: 87 428 58 98, 87 428 59 71, 667 666 219

!! Ważne !! Posiadamy pokoje przystosowane dla osób niepełnosprawnych i poruszających się na wózkach.

OFERTA SPECJALNA 2019 - ZAPRASZAMY

V ŻEGLARSKIE MISTRZOSTWA POLSKI SENIORÓW 60+ 14 – 16 września 2018 r.

Średni wiek startujących zawodników wyniósł około 70 lat, a łączny wiek najstarszej trzyosobowej załogi wyniósł 254 lata ( sternik 86 lat i dwaj załoganci po 84 lata). Wśród zawodników była spora grupa osób z niepełnosprawnością. 

 

Rozegraliśmy kolejne regaty o randze mistrzostw krajowych. Głównym organizatorem była Mazurska Szkoła Żeglarstwa. Wystartowały 23 załogi z różnych rejonów  Polski ( między innymi ze Śląska, Krakowa, Wrocławia, Lublina, Warszawy, Gdańska, Słupska, Białegostoku, Olsztyna itd.). Patronat nad regatami objął Gustaw Marek Brzezin Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego, a mistrzostwa były współfinansowane przez ten Urząd.  

Pogoda była zmienna. W piątek, który był dniem treningowym pogoda była dobra i wiele załóg trenowało do wieczora. W sobotę od rana był słaby wiatr i do obiadu rozegraliśmy 2  wyścigi eliminacyjne. Po obiedzie zaczął padać deszcz. Odroczyliśmy start o godzinę, deszcz zaczął słabnąć, zamienił się w mżawkę a po rozegraniu pierwszego wyścigu opady zupełnie ustały. Niestety był słaby wiatr 1-2 B, ale mimo to do wieczora rozegraliśmy 3 wyścigi. Wszystkie wygrał z dużą przewagą Jerzy Filipowicz. Miał trochę ułatwione zadanie, ponieważ w tym roku nie wystartował Czesław Perlicki kilkukrotny zwycięzca poprzednich edycji Mistrzostw z  którym Filipowicz rywalizuje od lat w różnych regatach. Po zakończeniu tego dnia regat drugie miejsce zajmował Mieczysław Korzeniowski z dorobkiem 14 punktów. Na trzecim miejscu byli Waldemar Dużak i Andrzej Orłow (po 18 punktów). Tuż za nimi był Jerzy Uzarowicz z dorobkiem 19 punktów. Zapowiadała się zacięta walka o podium w ostatnim dniu regat.                              

Wieczorem był tradycyjny grill, lecz z powodu deszczu musieliśmy przenieść imprezę do stołówki. Ton w śpiewaniu starych szant i nowych piosenek żeglarskich nadawali gitarzyści Andrzej Orłow, Arek Chomicki i Andrzej Apollo.

W niedzielę nastąpiła radykalna zmiana pogody  i były znakomite warunki do żeglowania. Było słonecznie, wiatr 2 – 3 B. Aby je maksymalnie wykorzystać  regaty rozpoczęliśmy o godzinie 9.00 i do godziny 12- tej rozegraliśmy 3 wyścigi. Następnie jachty spłynęły do portu nastąpiła szybka zamiana załóg i do godziny 15-tej rozegraliśmy ostatnie 3 wyścigi. Tym razem po pierwszym słabszym dniu regat znakomicie finiszował Sylwester Pietrucha i dzięki temu podobnie jak w roku ubiegłym został zwycięzcą. Faworyt Jerzy Filipowicz miał dwie wpadki i musiał zadowolić się drugim miejscem. Różnice między kolejnymi załogami były minimalne co pokazują końcowe wyniki punktowe.

Należy podkreślić fakt , że w tym  roku w regatach wzięło udział wielu żeglarzy w wieku powyżej 80 lat, którzy ścigają się od 40 – 60 lat. Największe brawa otrzymała najstarsza załoga Jana Malickiego, która w tak doborowej stawce zajęła 6 miejsce. Członkowie tej załogi nie widzieli się od ponad 50 lat, gdyż mieszkają w różnych miejscach Polski. Sternik mieszka w Charzykowych, jeden załogant w Białymstoku, a drugi w Gdyni. Gdy dowiedzieli się o regatach dla seniorów odszukali się i postanowili razem wystartować.

 Zwycięzcy otrzymali puchary i dyplomy. Każdy z zawodników otrzymał w drodze losowania nagrodę rzeczową i komplet żeglarskich laminowanych map Wielkich Jezior Mazurskich. Wszyscy otrzymali kalendarze o tych regatach na 2019 rok, które tradycyjnie  ufundował Andrzej Stegman. Zwycięzców dekorowali Waldemar Buszan -Dyrektor Departamentu Turystyki i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego, oraz Wojciech Karol Iwaszkiewicz - Burmistrz Giżycka i Cezary Piórkowski  - Przewodniczący Rady Miejskiej. Regaty filmowała ekipa TVN 24 Polska i Świat.  
Zaprosiliśmy zawodników na VI Żeglarskie Mistrzostwa Polski Seniorów 60+, które zostaną rozegrane we wrześniu za rok. Komandor regat dziękuje wszystkim wolontariuszom za pomoc w przeprowadzeniu regat.
Wyniki:

1. Sylwester Pietrucha, Adam Kochanowski, Tomasz Galarda ( 20 pkt.)

2. Jerzy Filipowicz, Henryk Gołąbiewski, Bohdan Filipowicz ( 25 pkt.)

3. Ryszard Kwiatkowski, Barbara Podruczna, Andrzej Cyranowicz   (35 pkt.)

4. Waldemar Dużak, Kazimierz Kulik, Czesław Mastalerz  ( 36 pkt.)

5. Jerzy Uzarowicz, Andrzej Oklej, Krzysztof Pawlik  ( 37 pkt. )

6. Jan Malicki, Henryk Przybyła, Ryszard Gołubowski  ( 40 pkt.)

7. Mieczysław Korzeniowski, Jerzy Charzewski,  Jerzy Waliszewski ( 41 pkt.)

8. Andrzej Orłow, Elżbieta Orłow, Marek Gajda ( 42 pkt.)

9. Leszek Szeląg, Mirosław Piotrowski, Danuta Piotrowska ( 48 pkt.)

10. Marek Agaciak, Jerzy Banaszkiewicz, Zdzisław Maciejewski  ( 58 pkt.)

 

 

 

en ico de ico

p24hUWAGA!
Na terenie Centrum parkowanie pojazdów jest dozwolone wyłącznie na wyznaczonych płatnych miejscach postojowych.

Odwiedziło nas

Dzisiaj69
Wczoraj129
W tym tygodniu296
W tym miesiącu753
Od 1 stycznia 2015250860

Aktualnie

5
odwiedzających

środa, 08, lipiec 2020

kng

triada

pzzn

msz