Jeden z najstarszych i największych ośrodków sportów wodnych na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich

Działa nieprzerwanie od 1956 roku.
Położony jest w lesie, nad malowniczym jeziorem Kisajno
(I klasa czystości), tylko 1,5 km od centrum Giżycka.
Posiadamy doskonale osłonięty port jachtowy, wypożyczalnię jachtów,
kajaków i łodzi, rozbudowaną bazę noclegową, korty tenisowe, boiska.
W bezpośrednim sąsiedztwie znajdują się liczne rezerwaty przyrody.

 UWAGA!! Posiadamy jeszcze WOLNE POKOJE

Rezerwacja: 87 428 58 98, 87 428 59 71, 667 666 219

!! Ważne !! Posiadamy pokoje przystosowane dla osób niepełnosprawnych i poruszających się na wózkach.

OFERTA SPECJALNA 2019 - ZAPRASZAMY

VI Puchar Polskiego Związku Żeglarzy Niepełnosprawnych – Memoriał Izy Godlewskiej 05 - 07.10.2018 r.

Rozegraliśmy ostatnie w tym sezonie letnim regaty żeglarskie. Przyjechali zawodnicy z wielu rejonów Polski między innymi: ze Śląska, pomorskiego, lubuskiego, podkarpackiego, małopolskiego wielkopolskiego, podlaskiego, kujawsko-pomorskiego, mazowieckiego, warmińsko-mazurskiego. W regatach wzięła również udział załoga z Litwy.

 

Organizatorami byli Polski Związek Żeglarzy Niepełnosprawnych i Mazurska Szkoła Żeglarstwa. Impreza nie była dofinansowana i cała obsługa z komisją sędziowską włącznie pracowała na zasadzie wolontariatu. Zawodnicy ścigali się na sasankach.

Piątek był dniem treningowym. Wieczorem odbyło się losowanie jachtów. Ponieważ prognozy zapowiadały dobrą pogodę podjęliśmy decyzję, że zamiast typowych wyścigów „po śledziu” rozegramy kilka wyścigów długodystansowych.

W sobotę zgodnie z  prognozą  przez cały dzień były znakomite (jak w lecie) warunki do żeglowania – na niebie ani jednej chmurki i wiatr 3 – 4 B. Dzięki temu rozegraliśmy dwa wyścigi długodystansowe.  Oba wygrał Waldemar Woźniak. Po pierwszym dniu wyścigów drugie miejsce zajmował Adam Wójtowicz z dorobkiem 5 punktów, a trzecie Marian Zakowicz z dorobkiem 6 punktów. Nie było to niespodzianką, gdyż są to jedni z naszych najlepszych instruktorów i doskonale znają akwen, na którym są rozgrywane regaty.

W niedzielę pojawiły się chmury, wiatr trochę osłabł do 3 B i rozegraliśmy kolejne dwa wyścigi długodystansowe. Oba wygrał Waldemar Woźniak. Dobrze żeglował Adam Wójtowicz i dzięki temu zajął drugie miejsc w końcowej punktacji. Pecha miał Marian Zakowicz. W ostatnim wyścigu od samego startu prowadził ze znaczną przewagą nad Woźniakiem i wydawało się że ma pewne drugie miejsce w końcowej klasyfikacji. Niestety był za pewny, na końcowym odcinku  trasy popełnił błąd i wyprzedziło go czterech konkurentów.

Walka o miejsca w pierwszej dziesiątce była bardzo zacięta i wyrównana o czym świadczą niewielkie różnice punktowe. Zwycięzcy otrzymali puchary i dyplomy.  Zawodników dekorował  Jan Gotto Prezes Polskiego Związku Żeglarzy Niepełnosprawnych.

W ramach regat rozegraliśmy wyścig - Memoriał Izy Godlewskiej, zmarłej przed dwoma laty Prezes Polskiego Związku Żeglarzy Niepełnosprawnych. Wyścig wygrał Waldemar Woźniak. Dekorowała go Agnieszka Godlewska córka Izy Godlewskiej.

Były to ostatnie krajowe regaty, ale Waldemar Woźniak, Olga Górnaś-Grudzień i Piotr Cichocki wkrótce wyjeżdżają do Japonii. Tam już 13 października rozpoczną się Mistrzostwa Świata klasy Hansa 303, w których o medale będą rywalizować razem żeglarze pełnosprawni z żeglarzami z niepełnosprawnością.

Nasi goście z Litwy byli zachwyceni i zapowiedzieli nawiązanie współpracy.

Wkrótce rozpoczynamy przygotowania do sezonu zimowego i zaprosiliśmy chętnych na regaty bojerowe. Niestety nikt nie jest w stanie przewidzieć, kiedy będą warunki umożliwiające przeprowadzenie regat bojerowych. Jak tylko będą dobre warunki lodowe ogłoszenia o terminach tych regat  będziemy sukcesywnie zamieszczać w aktualnościach na naszej stronie internetowej www.msz.org.pl.

Wyniki:

  1. Waldemar Woźniak, Adam Woźniak, Hanna Grzelka, Krzysztof Grzelka ( 3 pkt.)
  2. Adam Wójtowicz, Andrzej Oklej, Ewa Trzcińska ( 7 pkt.)
  3. Marian Zakowicz, Zbyszek Jastrzębski, Grażyna Kręgol ( 10 pkt.)
  4. Jacek Niżygorocki, Halina Liczmańska, Robert Makarski ( 15 pkt.)
  5. Basłyk Feliks, Mirosław Lisiczyński, Jarosław Perkowski  ( 15 pkt.)
  6. Jan Uruski, Marzena Kundera, Hanna Gackowska  ( 16 pkt.)
  7. Roman Drobniak, Tadeusz Węgrzyn, Eugeniusz Śpiewak ( 21 pkt.)
  8. Wojciech Woś, Arkadiusz Głód ( 23 pkt.)
  9. Marek Nawrocki, Joanna Winnicka, Elżbieta Gelios ( 23 pkt.)
  10. Wojciech Chwilczyński, Eugeniusz Rakowicz, Marek Kupras ( 26 pkt.)

 

 

 

 

 

 

en ico de ico

p24hUWAGA!
Na terenie Centrum parkowanie pojazdów jest dozwolone wyłącznie na wyznaczonych płatnych miejscach postojowych.

Odwiedziło nas

Dzisiaj69
Wczoraj129
W tym tygodniu296
W tym miesiącu753
Od 1 stycznia 2015250860

Aktualnie

2
odwiedzających

środa, 08, lipiec 2020

kng

triada

pzzn

msz