III Otwarte Regaty Żeglarzy Niepełnosprawnych o Puchar Dyrektora PCPR w Giżycku

Rozegraliśmy kolejne regaty dla żeglarzy niepełnosprawnych, które częściowo dofinansowali Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych i Urząd Miasta Giżycka.

Na starcie stawiło się 11 trzyosobowych załóg w tym Andrzej Bury z Jastrzębia Zdroju - ubiegłoroczny Mistrz Polski Żeglarzy Niepełnosprawnych i Wiesław Nowakowski z Kwidzynia ubiegłoroczny zwycięzca cyklu regat o Puchar Polski Żeglarzy Niepełnosprawnych.

Współorganizatorami regat byli Polski Związek Żeglarzy Niepełnosprawnych i Mazurska Szkoła Żeglarstwa. Zawodnicy ścigali się na Sasankach. Wspaniała słoneczna pogoda i wiatr 3B z silniejszymi podmuchami umożliwiły Komisji Sędziowskiej pod przewodnictwem Tadeusza Niewiadomskiego przeprowadzenie 7 wyścigów systemem przesiadkowym.

W sobotę rozegrano 4 wyścigi, a w niedzielę 3. Faworytom wyraźnie nie szło i w rezultacie obaj musieli zadowolić się czwartym i piątym miejscem. Pewnym usprawiedliwieniem dla Andrzeja Burego może być fakt, że w składzie jego załogi nastąpiła zmiana: Eugeniusza Rakowicza zastąpił Tadeusz Sosna. Także w załodze Wiesława Nowakowskiego pojawił się nowy załogant Grzegorz Bojanowski. Regaty odbyły się w przyjaznej atmosferze bez protestów. Kończąc regaty Dyrektor PCPR Giżycko zapowiedział ich kontynuację w przyszłym roku.

Wyniki:
1. Lech Kłosowski
2. Feliks Basłyk
3. Leszek Szeląg
4. Wiesław Nowakowski
5. Andrzej Bury
6. Waldemar Niemyskip24hUWAGA!
Na terenie Centrum parkowanie pojazdów jest dozwolone wyłącznie na wyznaczonych płatnych miejscach postojowych.

Odwiedziło nas

Dzisiaj29
Wczoraj200
W tym tygodniu29
W tym miesiącu4167
Od 1 stycznia 2015220989

Aktualnie

3
odwiedzających

poniedziałek, 20, styczeń 2020

kng

triada

pzzn

msz