III Puchar Polski Żeglarzy Niepełnosprawnych

Pierwsza edycja tegorocznego Pucharu Polski Żeglarzy Niepełnosprawnych już za nami. W porównaniu z ubiegłorocznymi regatami nastąpiły istotne zmiany organizacyjne - wzięła w nich udział grupa osób niesłyszących, dla których została wprowadzona odrębna klasyfikacja. Zawodnicy ścigali się na jachtach balastowo-mieczowych typu Nash dostarczonych przez Almatur.

W sobotę w pięknym słońcu i przy silnym wietrze 4 - 5B Komisja Sędziowska przeprowadziła 5 wyścigów systemem przesiadkowym. W grupie żeglarzy niepełnosprawnych, zgodnie z oczekiwaniami obserwatorów, od początku trwała rywalizacja pomiędzy załogami Andrzeja Burego z Jastrzębia Zdroju (Mistrza Polski Żeglarzy Niepełnosprawnych z ostatnich dwóch lat) i Wiesława Nowakowskiego z Kwidzynia (ubiegłorocznego zdobywcy Pucharu Polski Żeglarzy Niepełnosprawnych). Bury w pierwszym wyścigu był trzeci, trzy następne wygrał, a piątego nie ukończył z powodu awarii. Nowakowski po zwycięstwie w pierwszym wyścigu w następnych był odpowiednio czwarty, dwa razi drugi i raz trzeci. W grupie osób niesłyszących Tomasz Gumiński z Warszawy wygrał wszystkie pięć wyścigów, a Zbigniew Gumiński był pięć razy na drugiej pozycji.

W niedzielę zgodnie z planem rozegrano wyścig długodystansowy. W pół godziny po starcie siła wiatru zmalała do jednego w skali Buforta i zaczęła się ulewa. Pomimo tego, że wyścig w ulewnym deszczu trwał trzy godziny, a nie wszyscy mieli porządne sztormiaki, żadna z załóg się nie wycofała.

W grupie żeglarzy niepełnosprawnych wygrał Bury przed Nowakowskim, a w grupie niesłyszących Tomasz Gumiński przed Zbigniewem Gumińskim. Z powodu nieustającego deszczu ceremonia zakończenia regat odbyła się pod dachem, ale nie popsuło to humoru uczestnikom, którzy zadeklarowali udział w II Edycji Pucharu w dniach 28-30 lipca 2006 r.

Wyniki regat
Żeglarze Niepełnosprawni:
1. Andrzej Bury
2. Wiesław Nowakowski
3. Leszek Szeląg

Osoby niesłyszące:
1. Tomasz Gumiński
2. Zbigniew Gumiński
3. Artur Kotwickip24hUWAGA!
Na terenie Centrum parkowanie pojazdów jest dozwolone wyłącznie na wyznaczonych płatnych miejscach postojowych.

Odwiedziło nas

Dzisiaj103
Wczoraj78
W tym tygodniu373
W tym miesiącu1553
Od 1 stycznia 2015255421

Aktualnie

2
odwiedzających

czwartek, 13, sierpień 2020

kng

triada

pzzn

msz