II Festiwal Sportów Wodnych Osób Niepełnosprawnych

Byliśmy gospodarzami i współorganizatorami największej w Polsce imprezy wodniackiej dla osób niepełnosprawnych. Z różnych rejonów kraju przyjechało do nas 350 osób niepełnosprawnych i ponad 100 osób kadry i wolontariuszy. Nie mieliśmy ani jednego wolnego miejsca noclegowego, a wiele osób spało na łódkach, bądź "waletowało". Głównym organizatorem imprezy była Mazurska Szkoła Żeglarstwa, a współpracowali Polski Związek Żeglarzy Niepełnosprawnych i magazyn sportów wodnych "H2O".

Zasadniczą część kosztów pokrył Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. W piątek z niepokojem obserwowaliśmy zachmurzone niebo. Zdecydowaliśmy jednak realizować założony program i jachty zgodnie z grafikiem wyszły na wodę. Najdalej pożeglowały dezety z dziecięcymi załogami Giżyckiego Koła Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym. Niestety wiatr ustał, zaczęła się ulewa i zanim powróciły do portu upłynęły prawie dwie godziny. Na szczęście po obiedzie wypogodziło się i dalsze zajęcia na wodzie przebiegały już bez zakłóceń. Wieczorna zabawa w hangarze "Pod Rekinem" ze znanym zespołem szantowym "Kochankowie Sally Brown" trwała długo, długo.

W sobotę przy pięknej, słonecznej pogodzie i wietrze 2B wszystkie zajęcia począwszy od kajaków a skończywszy na katamaranach przebiegały bez zakłóceń. Najwięcej chętnych oblegało Marka Słodownika redaktora z miesięcznika sportów wodnych "H2O", który kierował dezetami, a najmniej Jerzego Hrebienia znanego konstruktora katamaranów, chociaż ci, którzy spróbowali swoich sił na katamaranach, byli zachwyceni. Wieczorem przy ognisku uczestnicy bawili się wspólnie z zespołem "Latający Holender". W niedzielę rozegraliśmy regaty. Wystartowało 18 załóg na Sasankach, 6 na Tangach i 5 na Dezetach, ale z powodu bardzo słabego wiatru odbył się tylko jeden wyścig. Pozostali ścigali się na kajakach, lub żeglowali rekreacyjnie.

Po obiedzie pozostało tylko rozdać puchary, dyplomy i nagrody, ufundowane przez PFRON, Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego i firmę "Interserwis" z Łodzi, które wręczali Janusz Trzciński Dyrektor Generalny PFRON i Ireneusz Markiewicz Dyrektor Warmińsko-Mazurskiego Oddziału PFRON. Na zakończenie Dyrektor Trzciński wręczył Mazurskiej Szkole Żeglarstwa specjalną nagrodę ufundowaną przez Prezesa Zarządu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych za wkład w popularyzację żeglarstwa osób niepełnosprawnych. Tomasz Wojczys
5. Jan Gotto, Leszek Szelągp24hUWAGA!
Na terenie Centrum parkowanie pojazdów jest dozwolone wyłącznie na wyznaczonych płatnych miejscach postojowych.

Odwiedziło nas

Dzisiaj101
Wczoraj78
W tym tygodniu371
W tym miesiącu1551
Od 1 stycznia 2015255419

Aktualnie

2
odwiedzających

czwartek, 13, sierpień 2020

kng

triada

pzzn

msz