V Międzynarodowe Mistrzostwa Polski DZ

Już po raz piąty byliśmy współorganizatorami najtrudniejszych w Polsce regat żeglarskich - 24 godzinnego wyścigu non-stop. Do mistrzostw zgłosiły się 33 załogi liczące po 9 -12 żeglarzy, a ostatecznie wystartowały 32 jednostki.

Niestety tradycyjnie pogoda nie dopisała. Najpierw z powodu ulewnego deszczu musieliśmy przesunąć start o trzy godziny, Następnie wiatr zupełnie "zdechł" i załogi zmuszone były wiosłować przez 15 godzin zmierzając na kolejne punkty kontrolne rozmieszczone w charakterystycznych miejscach na trasie regat. Pokonano w ten sposób dystans ponad 70 kilometrów. Dopiero w końcówce powiało.

Najlepiej radziła sobie 12 osobowa załoga "Bo Warmii" z Olsztyna, która zwyciężyła bezapelacyjnie z ponad półtora godzinną przewagą nad pozostałymi. O drugie miejsce toczyła się przez większość trasy zacięta walka pomiędzy "Zakarą" z Warszawskiego AWF i "Pierwszą Szklanką" z załogą firmy Fujitsu. Załogi, które zajęły trzy pierwsze miejsca były niezagrożone przez konkurentów. Wszyscy kibicowali załodze "Niedoskonałej", która mimo że składała się z samych drobnych dziewczyn, nie poddała się i ukończyła regaty. Po raz pierwszy w historii regat ukończyły je wszystkie startujące załogi.

W Mistrzostwach wzięła udział załoga z Niemiec, składająca się z reprezentantów różnych klubów żeglarskich zza Odry, którzy swój udział potraktowali jako rekonesans przed przyszłorocznym startem ekip niemieckich. W tym roku startowali na naszym jachcie "Czwarta Szklanka", ale zapowiedzieli, że w przyszłym roku przyjadą z własnymi jednostkami. Regaty asekurowało 7 jednostek Mazurskiego WOPR.

Mistrzostwa rozegrano w dwóch klasach; typowej, tradycyjnej Dezety oraz w klasie Open, do której zaklasyfikowano jednostki bardzo różniące się od pierwowzoru. Sponsorami Mistrzostw byli PLUS GSM, FUJITSU i OLIWA.

Główną nagrodę, skorupę nowej Dezety ufundował jak zwykle pan Andrzej Janowski ze stoczni JANMOR.

Wyniki regat:
Klasa DZ
1. Bo Warmia - Wojciech Bohdanowicz
2. Zakara - Kuba Krzepota
3. Pierwsza Szklanka - Armand Andruszkiewicz
4. Pers - Zbigniew Olszewski
5. Egeria - Andrzej Woźniak

Klasa Open
1. Albatros - Przemysław Stańczyk
2. Zakara 2 - Eryk Kresa
3. Moe Miti - Ireneusz Strużyński

pdf  Pobierz plakat Mistrzostw Polski DZ 2006p24hUWAGA!
Na terenie Centrum parkowanie pojazdów jest dozwolone wyłącznie na wyznaczonych płatnych miejscach postojowych.

Odwiedziło nas

Dzisiaj103
Wczoraj78
W tym tygodniu373
W tym miesiącu1553
Od 1 stycznia 2015255421

Aktualnie

2
odwiedzających

czwartek, 13, sierpień 2020

kng

triada

pzzn

msz