VII Media Regaty - "W dziennikarskiej rodzinie"

W dniach 24-25 maja byliśmy gospodarzem VII Media Regat. Na tej kameralnej imprezie, której charakter jest niemal rodzinny spotkali się żeglujący dziennikarze, którzy regularnie co roku startują w Media Regatach. Choć frekwencja w tym roku nie była największa, to pojawiło się też trochę nowych twarzy - przedstawicieli redakcji, które po raz pierwszy wystawiły swoje reprezentacje. Między innymi trzy dziewczyny z "Naj" wspomagał Alek Nebelski (korespondent Polskiego Radia w Sydney) grając na oryginalnym aborygeńskim instrumencie didjeridu (czytaj: di dżeri du) - wydrążonej przez termity gałęzi eukaliptusa.

Przez dwa dni rozegrano pięć wyścigów, które odbyły się pod dyktando zmiennych wiatrów. Momentami nie wiało prawie nic, momentami natomiast lżejsze załogi miały problemy z wybalastowaniem swoich Omeg.

Największe emocje związane były z ostatnim wyścigiem o nagrodę "ZB IWA STA", w czasie którego każda załoga musiała holować za jachtem kotwicę. Pomysł na zorganizowanie takiego wyścigu powstał w ubiegłym roku, kiedy to jedna z załóg składająca się z trzech znanych żeglarzy - dziennikarzy zapomniawszy wyciągnąć kotwicę, holowała ją przez dużą część wyścigu, dziwiąc się, dlaczego jacht płynie zdecydowanie wolniej od innych. Organizatorzy regat postanowili od tej pory co roku organizować jeden wyścig z holowanymi kotwicami nazywając go od pierwszych liter ich nazwisk. W bieżącym roku wygrała go załoga "Gazety Wyborczej".

Sponsorami imprezy były firmy Ruch i Browar Dojlidy.

Wyniki regat:
1. Mazury.info.pl
2. Gazeta Wyborcza
3. Gazeta Studencka
4. Rejs
5. Gazeta Wyborcza
6. Radio Gdańsk
7. Polityka
8. Gazeta Wyborcza
9. Ruch
10. Naj

p24hUWAGA!
Na terenie Centrum parkowanie pojazdów jest dozwolone wyłącznie na wyznaczonych płatnych miejscach postojowych.

Odwiedziło nas

Dzisiaj16
Wczoraj167
W tym tygodniu650
W tym miesiącu3048
Od 1 stycznia 2015203516

Aktualnie

2
odwiedzających

piątek, 18, październik 2019

kng

triada

pzzn

msz