Aquaparki w Trójmieście – Sopot czy Reda?

Aquaparki w Trójmieście – Sopot czy Reda?

Pogoda nad morzem bywa nieprzewidywalna – warto zatem mieć w zanadrzu alternatywę dla spędzania czasu na świeżym powietrzu. Z pomocą przychodzą tu między innymi parki wodne; pełne różnego rodzaju atrakcji dla osób w każdym wieku, zapewniają ciekawe zajęcie na cały dzień. W Trójmieście i okolicach znajdują się dwa aquaparki – jeden w Sopocie, tuż przy granicy z Gdynią, a drugi w Redzie – niewielkim mieście na północ od Trójmiasta. Pozostaje pytanie – do którego z nich lepiej jest się wybrać?

Atrakcje parku wodnego

Oba parki wodne mogą poszczycić się niemałą ilością różnego rodzaju basenów, zjeżdżalni o różnych poziomach trudności, a także strefami saun i SPA. Co dokładnie mają do zaoferowania poszczególne aquaparki?

Park wodny w Redzie

Aquapark w Redzie posiada kilka niezwykle oryginalnych atrakcji, które z pewnością zaskoczą nawet największych miłośników parków wodnych. Znajdziemy tu dwie zjeżdżalnie wyjątkowe w skali całego kraju – w tym aquaparku znajduje się bowiem unikalna obrotowa zjeżdżalnia z pontonami, a także zjeżdżalnia, która przechodzi przez akwarium z prawdziwymi rekinami; w trakcie spokojnego zjazdu można zatem obserwować pływające za szklaną ścianą zwierzęta. Ponadto znajduje się tu również głęboki na ponad dwa metry basen Deep Blue, za którego przeszkloną ścianą również znajduje się akwarium rekinów. Wyjątkowe wrażenia gwarantowane!

Oprócz tego znajduje się tu kilka klasycznych basenów, zjeżdżalni i jacuzzi; znajdziemy tu między innymi przestronny basen rekreacyjny, płytki brodzik dla najmłodszych, basen sportowy oraz duża strefa saun. Wszystkie te atrakcje zgromadzone pod jednym dachem sprawiają, że Aquapark w Redzie staje się doskonałym miejscem dla każdego niezależnie od tego, czego oczekuje od parku wodnego.

Park wodny w Sopocie

Choć park wodny w Sopocie nie posiada tak ekstrawaganckich atrakcji jak ten w Redzie, wciąż może poszczycić się wieloma ciekawymi elementami. Znajdziemy tu między innymi parę zjeżdżalni oferujących różne poziomy wyzwań – od spokojnych zjazdów dla całej rodziny po dawkę adrenaliny tylko dla najodważniejszych. Najbardziej oryginalną z nich jest Dzika Rzeka – czyli wodny korytarz o długości 71 metrów, w którym możemy pozwolić nieść się nurtowi wody niczym w prawdziwej rzece. Na wyróżnienie zasługuje również basen zewnętrzny; składa się na niego przestronna część dla starszych pływaków oraz część wyposażona w plac zabaw dla najmłodszych. W ciepły dzień basen zewnętrzny zadowoli każdego, niezależnie od wieku czy zdolności pływackich.

Jak w prawie każdym parku wodnym, znajdziemy tu wszystkie inne klasyczne atrakcje – nie zabrakło tu dużego basenu rekreacyjnego wyposażonego m.in. w bicze wodne i leżanki do relaksu, basenu sportowego dla tych, którzy chcieliby nieco poćwiczyć, oraz brodzika dla dzieci. Znajdziemy tu też oczywiście kilka jacuzzi oferujących różne rodzaje hydromasażu. Jest to miejsce ukierunkowane raczej na rodziny z dziećmi, jednak każdy powinien znaleźć tu coś dla siebie.

aquaparki w Trójmieście

Dodatkowe atrakcje

W obu aquaparkach możemy znaleźć więcej atrakcji niż baseny i zjeżdżalnie – czego możemy spodziewać się w trakcie wizyty w Sopocie, a czego w Redzie?

Park wodny w Redzie

Aquapark w Redzie posiada niezwykle szeroki wybór atrakcji – okazuje się, że park wodny jest jedynie częścią większego kompleksu rekreacyjnego, w którym możemy znaleźć takie miejsca jak:

  • papugarnia – w papugarni w Redzie zamieszkuje ponad 50 osobników tych wyjątkowych ptaków. To doskonała okazja, by przyjrzeć im się z bliska i dowiedzieć się o nich czegoś więcej; to intrygująca atrakcja nie tylko dla najmłodszych!
  • “Gadoland” – w “Gadolandzie” spotkamy natomiast przedstawicieli królestwa gadów – od jaszczurek i węży poczynając, na krokodylu kończąc. Prócz podziwiania zwierząt istnieje również możliwość dotknięcia i sfotografowania wybranego gada.
  • tor gokartowy – jeżeli park wodny nie zapewnił nam bądź naszym dzieciom wystarczająco adrenaliny, można to naprawić na torze gokartowym – tutaj pod okiem instruktora nauczymy się pokonywać tor i driftować.
  • kino 7D – w budynku znajdziemy również kino z efektami specjalnymi; w repertuarze znajduje się łącznie 13 różnych filmów, dzięki czemu na pewno znajdziemy tu coś dla siebie.

Oczywiście, wszystkie wymienione wyżej atrakcje są dodatkowo płatne. Oprócz nich znajdziemy tu również parę lokali gastronomicznych oraz kilka różnego rodzaju sklepów.

Aquapark w Sopocie

Pod tym względem park wodny w Sopocie wypada nieco skromniej – w budynku aquaparku oprócz basenu znajdziemy też kręgielnię oraz bar oferujący przekąski oraz dania obiadowe. Choć trudno porównać tę ofertę do kompleksu rekreacyjnego w Redzie, taki dobór atrakcji w dalszym ciągu pozwala nam na zabawę w jednym budynku przez cały dzień, bez potrzeby przemieszczania się po mieście.

Cena wstępu

Wybierając się do aquaparku latem, należy być przygotowanym na znacząco wyższą cenę biletów niż w pozostałych miesiącach roku. Ceny za wstęp są w obu parkach wodnych dość porównywalne, jednak w aquaparku w Sopocie możemy spodziewać się nieco niższych cen. Warto zauważyć, że oba parki oferują możliwość nielimitowanego godzinowo wstępu na cały dzień; jeżeli planujemy spędzić w aquaparku dużo czasu, taka oferta może okazać się korzystniejsza. Jeżeli chcemy wybrać się na cały dzień do Redy, zakupu biletu nielimitowanego musimy dokonać przez internet.

Dojazd i lokalizacja

Planując wycieczkę do parku wodnego, warto wziąć pod uwagę jego lokalizację. Reda znajduje się kilkanaście kilometrów na północ od Trójmiasta – możemy bez większych przeszkód dostać się tam autobusem bądź szybką koleją miejską, jednak jeżeli jedziemy samochodem, powinniśmy przygotować się na nieco dłuższą podróż; droga do Redy często jest bowiem bardzo zatłoczona, zwłaszcza w godzinach szczytu. Do parku wodnego w Sopocie również można w bardzo łatwy sposób dojechać komunikacją miejską – znajduje się on tuż obok stacji SKM Sopot Kamienny Potok – bądź przyjechać samochodem.

Trudno wybrać jednoznacznie lepszy park wodny – oba aquaparki posiadają liczne ciekawe, oryginalne atrakcje. Więcej znajdziemy ich jednak w kompleksie rekreacyjnym w Redzie, gdzie oprócz zabawy w wyjątkowych basenach i zjeżdżalniach, możemy spędzić miło czas w jednej z innych rozlicznych atrakcji tego miejsca. Choć park wodny w Sopocie wypada pod tym względem nieco skromniej, na plus należy zaliczyć jego dogodną lokalizację w samym centrum Trójmiasta oraz niższe ceny wstępu. Nieważne, na które z tych miejsc ostatecznie się zdecydujemy, na pewno spędzimy dzień w miły, aktywny sposób.

Dodaj komentarz