Co zwiedzać w Malborku? – top 5 najlepszych atrakcji

Co zwiedzać w Malborku? – top 5 najlepszych atrakcji

Jeśli właśnie przygotowujesz listę miejsc do odwiedzenia na wakacje powinieneś obowiązkowo dodać do niej Malbork. To piękne, położone na północy Polski miasto posiada wiele zabytków, z których często nie zdajemy sobie sprawy. W tym artykule dowiesz się jakie są najciekawsze zabytki, i co zwiedzać w Malborku

1. Zamek Mistrzów Krzyżackich 

Dla wielu osób nazwa Malbork natychmiast kojarzy się w pięknym krzyżackim zamkiem. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ jest to jeden z najbardziej rozpoznawalnych zabytków w Polsce oraz budynek unikalny w skali Europy. Wiele tysięcy zwiedzających każdego roku przybywa w to miejsce, które przez wiele wieków symbolizowało potęgę Państwa Krzyżackiego, a dziś znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO.  Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że Krzyżacy zostali wezwani do Polski przez Konrada Mazowieckiego, przodka Władysława Łokietka. Można więc powiedzieć, że Polacy sami sobie zafundowali wiele lat konfliktu na Pomorzu. 

2. Dinopark

Ciężko znaleźć osobę, która jako dziecko nie interesowała się wielkimi gadami, czyli dinozaurami. Zdarza się, że ta pasja zostaje w nas na całe życie i właśnie dla takich osób Dinopark został stworzony. Można w nim znaleźć pełnowymiarowe figury dinozaurów oraz innych prehistorycznych stworzeń. Co roku miejsce to odwiedzają setki turystów niezależnie od ich wieku.

3. Kąpielisko miejskie 

Jeżeli akurat jesteś w Malborku i szukasz miejsca, w którym mógłbyś pozwolić na zabawę swojemu dziecku jednocześnie wypoczywając to trafiłeś w idealne miejsce. Miejskie kąpielisko jest otwarte przez cały tydzień, dzięki czemu każdy turysta może z niego skorzystać. Dodatkowo jest ciągle nadzorowane przez ratowników WOPR oraz daje możliwość wypożyczenia rowerków wodnych i kajaków. 

4. Twierdza Malbork

Twierdza Malbork często kojarzy się z wspomnianym Zamkiem Krzyżackim. Jest to jednak osobny budynek, którego budowa rozpoczęła się pod koniec XIX wieku z inicjatywy Królestwa Prus. Twierdza po I wojnie światowej została znacznie rozbudowana. Dziś jest to miejsce opuszczone, lecz nadal przyciąga wielu turystów i zachwyca swoim widokiem. 

5. Ratusz staromiejski

Gdy wyobrażamy sobie ratusz w mieście o bogatej historii wyobrażamy sobie piękny, zadbany budynek sięgający korzeniami wiele wieków wstecz. Właśnie taki jest staromiejski ratusz w Malborku, wzniesiony pod koniec XIV wieku w stylu gotyckim. Jego majestatyczność budzi podziw turystów, którzy co roku odwiedzając miasto zatrzymują się i podziwiają ten piękny zabytek.

Dodaj komentarz