FERRETTI YACHTS 1000 – przestrzenny i majestatyczny jacht

FERRETTI YACHTS 1000 – przestrzenny i majestatyczny jacht

Majestatyczny i wszechstronny, przestronny i przestrzenny, Ferretti Yachts 1000 jest największą łodzią, jaką kiedykolwiek zbudowała marka. Wprowadzony na rynek w marcu i będący produktem procesu projektowania inspirowanego poszukiwaniem doskonałości, nowy okręt flagowy jest prawdziwie imponującym projektem, stworzonym z talentu i technologii, zdolności do innowacji i rzemiosła.

Ferretti Yachts 1000 jest wynikiem współpracy pomiędzy Komitetem Strategii Produktu kierowanym przez Pana Piero Ferrari, Działem Inżynierii Grupy Ferretti, architektem Filippo Salvettim w zakresie wyglądu zewnętrznego oraz Ideaeitalia w zakresie nowej koncepcji wnętrza.

Wszechstronny i dostosowany do wszystkich rynków, Ferretti Yachts 1000 na nowo kształtuje przestrzeń i zmienia całe podejście do życia na pokładzie dzięki niespotykanym rozwiązaniom projektowym i nastrojowi wnętrza opracowanemu w celu dostosowania się do różnych potrzeb właściciela. Pierwszy Ferretti Yachts 1000 charakteryzuje się stylistyką Classic, z nastrojem zdefiniowanym przez miękkie, zrównoważone tonacje kolorów i subtelne kontrasty.

Drugą opcją jest stylizacja Contemporary, ze świeżymi tonami i odważniejszymi kolorami. Sercem projektu jest idea niezrównanego komfortu i dobrego samopoczucia zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz, gdzie dominuje kwintesencja smaku “Made in Italy”. Elegancki, stonowany projekt, charakteryzujący się czystymi liniami i wyrafinowanymi materiałami, daje poczucie wyrafinowanego luksusu i jest idealną interpretacją wartości wyrażonych przez hasło “Just Like Home”: komfortu, włoskości, ponadczasowego wzornictwa i rzemiosła.

Imponujące formy i ponadczasowa elegancja

Stylistyka zewnętrzna nawiązuje do filozofii projektowania wprowadzonej w najnowszych modelach z gamy: sportowe linie dominują nad profilem, w którym zastosowano nowe szklane panele boczne na rufie i na śródokręciu. Drewno tekowe jest szeroko stosowane: od platformy pływackiej na rufie, poprzez kontury tylnych drzwi, na chodnikach i schodach na flybridge, aż po okładzinę zewnętrznego stanowiska sternika. Po raz pierwszy w historii marki, Ferretti Yachts 1000 szeroko wykorzystuje włókno węglowe na różnych częściach nadbudówki i hard topu.

Ferretti Yachts 1000 wprowadza nową koncepcję przepływu na pokładzie, która ma szansę stać się ikoną największych jachtów w ofercie. Projekt wnętrza jest elegancki i nowoczesny, przy jednoczesnym poszanowaniu tradycji szkutniczej odciśniętej w DNA Ferretti Yachts. Wszechstronność wnętrz przekłada się na układ, który pozostawia właścicielowi wiele możliwości zaprojektowania własnego doświadczenia na pokładzie.

Dominuje poczucie przestrzeni, w której można żyć. Relację z otoczeniem potęgują duże okna o pełnej wysokości, które podkreślają wrażenie kontaktu z wodą i wpuszczają do środka naturalne światło, podczas gdy wolnostojące meble dają poczucie lekkości, a kontury geometrycznych detali mają niepowtarzalny styl. Drewno orzecha włoskiego jest wykorzystywane we wnętrzach jachtu na różne sposoby: płomieniste i odważne w przypadku mebli, pasiaste i delikatniejsze w przypadku ścian oraz żebrowane w przypadku specjalnych akcentów.

Specjalna technika żebrowania została również wykorzystana do wzbogacenia i upiększenia marmuru w strefach serwisowych. Parkiet, który powtarza blade kolory, jest umiejętnie łączony z innymi materiałami, od sufitów po niezwykłe, malowane od tyłu szklane blaty mebli, nadając otoczeniu relaksujący, gładki i elegancki ton. Na pokładzie panuje wrażenie doskonałej równowagi pomiędzy materiałami, a delikatne tapicerki i tkaniny dają przyjemne poczucie miękkości, ciepła i komfortu, kontrastując z połyskiem marmuru i szkła. Każdy szczegół ujawnia doskonałość, której towarzyszy niedopowiedzenie, a każda indywidualna przestrzeń wita właściciela i jego gości ekscytującymi rozwiązaniami, które wyróżniają się ponadczasowym urokiem.

Podczas procesu projektowania szczególną uwagę zwrócono na całkowicie nowy projekt oświetlenia, z okrągłymi reflektorami zastosowanymi na całej łodzi ze względu na ich optymalną wydajność i minimalne rozmiary. Wszystkie elementy techniczne zostały zaprojektowane tak, aby były ukryte przez detale architektoniczne. Jednym z wielu przykładów jest nowy system audio Garvan, który składa się z małych głośników zintegrowanych płynnie z sufitem, które zapewniają wysoką jakość dźwięku.

Ferretti Yachts 1000 rozciąga się na dwóch pokładach z każdym komfortem i może pomieścić do 10 gości w pięciu kabinach: apartamencie właściciela na głównym pokładzie i czterech kabinach gościnnych na dolnym pokładzie. Wysokość nad głową w strefie głównego i dolnego pokładu przekracza dwa metry.

FERRETTI YACHTS 1000

Pokład główny

Ferretti Yachts 1000 na nowo definiuje koncepcję rufy: 40 metrów kwadratowych przestrzeni mieszkalnej, na równi z super jachtem. Jest to klub plażowy w prawdziwym tego słowa znaczeniu, gdzie bezpośredni dostęp do platformy pływackiej z kokpitu tworzy zewnętrzną strefę wellness w kontakcie z wodą: nowe miejsce przygody i zabawy, gdzie właściciel może stworzyć własne doświadczenie w bezprecedensowej otwartej przestrzeni do spotkań towarzyskich. Rewolucyjna koncepcja ułatwia wyjście z wody, gdy platforma kąpielowa jest zanurzona, otwierając trzy stopnie po obu stronach platformy, gdy jest ona opuszczana, kontynuując schody w dół z kokpitu.

Projekt ten, opracowany w całości przez Dział Inżynierii, jest patentem Grupy Ferretti. Pod bocznymi stopniami prowadzącymi do kokpitu znajduje się kolejny punkt wejścia do garażu. Rozwiązanie to zapewnia wygodny sposób dotarcia do garażu bez konieczności korzystania z głównych drzwi. Garaż może pomieścić tender Williams Dieseljet 445, trzyosobowe skutery wodne, a nawet dwa Seaboby i można się do niego dostać również przez niezależne wejście na prawej burcie.

Kokpit to przestronna przestrzeń z przeszklonym parapetem na rufie, wyposażona w dwie wygodne sofy ustawione naprzeciwko siebie i stół z drewna tekowego na środku, który można przekształcić w stolik kawowy lub stół jadalny. W ten sposób można uzyskać dwie konfiguracje w zależności od potrzeb: salon z niskim stolikiem i jadalnię. To ustawienie, do którego można dodać inne wolnostojące elementy, zwiększa doświadczenie na kotwicy na redzie, ponieważ żadne elementy architektoniczne nie stoją na drodze bezpośredniego kontaktu z otoczeniem.

Na pokładzie Ferretti Yachts 1000, koncepcja przestrzeni i ergonomii jest wyrażona do perfekcji przez hojny salon z widokiem na wodę. Duże okna boczne o pełnej wysokości, stworzone przy użyciu nowego rozwiązania konstrukcyjnego, mogą być na życzenie wyposażone w mechanizmy otwierania po obu stronach i współpracują ze szklanymi drzwiami, aby stworzyć poczucie ciągłości między przestrzenią wewnętrzną i zewnętrzną, dając wrażenie tarasu na wodzie.

Wejście do przestrzeni mieszkalnej na głównym pokładzie ujawnia zastosowanie dwóch kontrastujących ze sobą gatunków drewna, które występują na całej łodzi. Gra kontrastów pomiędzy ciepłymi tonami a jaśniejszymi, delikatniejszymi niuansami jest również powtórzona przez meble. Wszystkie zaprojektowane przez Minottiego, obejmują dużą narożną sofę Alexander obitą tkaniną w kolorze ecru, niski stolik Side z panelami obitymi skórą i marmurowym blatem Zebrino zatopionym w strukturze oraz aksamitny fotel Tape. Dopełnieniem strefy dziennej jest 75-calowy telewizor spoczywający na szklanym wsporniku. Jadalnia, zaprojektowana dla dziesięciu gości, składa się z dziesięciu krzeseł modelu Magda obitych skórą Cattelan oraz dużego stołu wykonanego z tego samego drewna co krzesła i wyposażonego w rzeźbiarskie nogi w kształcie motyla, zaprojektowane na zamówienie właściciela.

Przestrzeń między salonem a strefą nocną

Przestrzeń oddzielająca salon od strefy nocnej na dolnym pokładzie została spersonalizowana za pomocą zakrzywionego panelu z przydymionego szkła oraz żebrowanej przegrody z elektrycznym mechanizmem otwierania. Po otwarciu przegroda odsłania ladę barową i łączy strefę jadalną z kambuzem. Wielofunkcyjny kambuz, główny punkt nowego jachtu Ferretti Yachts 1000, został zaprojektowany tak, aby zaspokoić każdą potrzebę. Ma powierzchnię dziesięciu metrów kwadratowych, jest w pełni wyposażony i może być wyposażony w każde urządzenie najnowszej generacji: podwójny piekarnik, lodówkę side-by-side o pojemności ponad 500 litrów, chłodziarkę do wina i wbudowany ekspres do kawy. Układ jachtu obejmuje również pralnię i magazyn znajdujący się przed kambuzem, który zapewnia dostęp do kwater załogi i podwyższonego stanowiska sternika na prawej burcie jachtu.

Flybridge i część dziobowa

Ferretti Yachts 1000 oferuje innowacyjne podejście do dystrybucji przepływów na pokładzie: dwie klatki schodowe zapewniają dostęp do flybridge o powierzchni 55 metrów kwadratowych, a stąd do części dziobowej, zapewniając jej całkowitą prywatność. Kokpit zapewnia również dostęp do bocznych przejść na głównym pokładzie prowadzących do salonu, a stąd do podniesionego stanowiska sterowego i flybridge’u, co ułatwia właścicielowi, gościom i załodze niezależne poruszanie się po jachcie.

Na flybridge’u znajdują się dwa elektrycznie regulowane fotele pilotów Poltrona Frau oraz dwa fotele copilotów po przeciwnej stronie. W części jadalnej pod twardym dachem Nero Elena znajduje się sofa Roda model Eden w drewnie tekowym, metalu i tkaninie wykonanej na zamówienie Ferretti Yachts oraz dwa stoły, które można połączyć w jeden duży stół jadalny o stalowej podstawie i blacie z naturalnego drewna tekowego ze stalowymi wstawkami i logo Ferretti Yachts.

Po przeciwnej stronie znajdują się duże podwójne urządzenie barowe z blatem z Corianu i wbudowanym zlewem, opcjonalny grill oraz lodówka i schowek. Układ przestrzeni rufowej nieosłoniętej przez hard top oferuje wiele możliwości personalizacji: na tej jednostce jest ona wyposażona w trzy sofy Piper model Roda. Twardy dach może być skonfigurowany ze stałym szklanym wkładem, otwieranym lub systemem regulowanych szklanych listew, które przesuwają się na rufie, aby zapewnić duży otwór na przestrzeń pod nim.

Dwie symetryczne schody rufowe prowadzą z kokpitu na flybridge. Przestronna część dziobowa wyposażona jest symetrycznie w sofy i jadalnie, które można również przekształcić w obszerne miejsce do opalania, łącząc dwa stoły do góry nogami naprzeciwko siebie z sofami i przykrywając je dopasowanymi poduszkami.

Dodaj komentarz