Ferretti Yachts 500 – nasza opinia

Ferretti Yachts 500 – nasza opinia

W wyniku współpracy pomiędzy Komitetem Strategii Produktu kierowanym przez Pana Piero Ferrari, Działem Inżynieryjnym Grupy Ferretti oraz Ideaeitalia odpowiedzialnym za projekt wnętrza, Ferretti Yachts 780 został przemyślany tak, aby dostosować go do rodzinnych odczuć nowej floty, powtarzając i rozwijając stylistyczne cechy charakterystyczne wprowadzone przez Ferretti Yachts 500 i Ferretti Yachts 1000.

Nowe cechy wprowadzone przez restyling obejmują rozległe przeszklone powierzchnie w kadłubie, nadające elegancki i opływowy profil jachtu jeszcze bardziej sportowy wygląd, do nowego układu i wystroju flybridge, z większą centralną strefą barową w standardowym układzie. Gruntowne przeprojektowanie wnętrz wprowadza kilka wysoko cenionych nowych cech, które można znaleźć w najnowszych modelach w gamie, w tym wybór dwóch nastrojów wystroju: Classic, z cieplejszymi i bardziej tradycyjnymi kolorami inspirowanymi wyspą Ischia w Zatoce Neapolitańskiej; oraz Contemporary, bardziej miejski i nowoczesny wygląd z chłodniejszymi kolorami inspirowanymi Taorminą na Sycylii. Pierwsza zaprezentowana nowa era Ferretti Yachts 780 będzie charakteryzować się nastrojem Classic.

Myślą przewodnią wyrażoną przez claim Just Like Home jest stworzenie na pokładzie stylu życia, który oferuje najwyższy komfort i dobre samopoczucie dzięki luksusowi “Made in Italy”, ponadczasowemu wzornictwu i rzemiosłu. Jest to doświadczenie emocjonalne, w którym postrzeganiu przyjaznej rodzinnej atmosfery zawsze towarzyszy autentycznie żeglarski duch.

Zewnętrzna strona

Na rufie, nad obszerną plażą – która na życzenie może pomieścić tender o długości do 4,35 m – dwie części tylnych drzwi można opuścić razem lub osobno, aby odsłonić dwie duże poduszki do opalania wewnątrz, tworząc miejsce do relaksu na brzegu wody. Obszerne schowki w ścianach kadłuba obok stopni prowadzących do kokpitu zapewniają wystarczająco dużo miejsca nawet dla seaboba.

Zewnętrzna część dziobu to prywatny salon o wielkości porównywalnej z jachtem typu maxi, wyposażony w sofę w kształcie litery U oraz ogromny centralny pad do opalania.

Na życzenie, na przestronnym flybridge można zamontować hard top w kolorze czarnym Elena, ze stałą szklaną wstawką lub systemem otwieranych paneli. W części rufowej znajdują się leżaki i pufy, natomiast w części osłoniętej przez twardy blat znajduje się jadalnia po lewej stronie oraz nowa jednostka barowa po prawej stronie, zwrócona w stronę wielofunkcyjnej przestrzeni, w której jadalnia z niskim stolikiem kawowym może zostać przekształcona w leżankę skierowaną do tyłu. Zewnętrzne stanowisko sternika na lewej burcie wyposażone jest w nowy fotel Poltrona Frau.

Wszystkie elementy wyposażenia zewnętrznego, takie jak modułowa sofa do jadalni i fotele w drewnie tekowym i tkaninie batyline, pochodzą z kolekcji przygotowanej przez Roda na zamówienie wyłącznie dla Ferretti Yachts.

Wnętrza

Wchodząc do salonu na głównym pokładzie, duże przeszklone powierzchnie otaczają strefę dzienną wyposażoną w wolnostojącą sofę w kształcie litery L i stolik kawowy Living Divani, przed którym stoi 65-calowy telewizor. Za nim znajduje się jadalnia, która mieści do ośmiu osób wokół stołu z marmurowym blatem Silk Georgette i ciemnozielonymi skórzanymi krzesłami. Na śródokręciu, przesuwane drzwi po lewej stronie zapewniają dostęp do dolnego pokładu, podczas gdy nowy kambuz na prawej burcie to wielofunkcyjna przestrzeń, która jest teraz znakiem rozpoznawczym wartości dodanej uosabianej przez nową gamę dużych jachtów Ferretti Yachts.

Zaprojektowany, aby zaspokoić gusta najbardziej wymagających właścicieli, dostępny jest w trzech różnych konfiguracjach: zamknięty; ze stałą szklaną przegrodą w wersji standardowej; oraz komunikujący się z jadalnią poprzez przesuwną szklaną przegrodę odsłaniającą ladę barową w wersji opcjonalnej. Klienci z Ameryki Północnej mogą również zamówić wersję całkowicie otwartą. Małe okno góra-dół w kambuzie zapewnia wentylację.

Ferretti Yachts 500

Aby zapewnić gościom jeszcze większy komfort, stocznia oferuje również opcjonalną wersję z dzienną głowicą, co zwykle jest prerogatywą większych jednostek. W wystroju głównego pokładu zastosowano drewno orzechowe, w wersji Classic, oraz nowe wykończenia w stylu żebrowanym i lakierowanym kilku elementów matowych szarych mebli z blatami z kamionki. Sufit pokryty jest delikatną tkaniną i mieści nowy projekt oświetlenia, z w pełni regulowanymi okrągłymi reflektorami i trzema cylindrami świetlnymi w części jadalnej.

Nowością są również lustrzane powierzchnie stalowe, elektryczne rolety okienne i ukryty system dźwiękowy. Ponadto na głównym pokładzie można mieć na życzenie dzienną toaletę, zwykle spotykaną na większych jachtach. Na przodzie, lekko podniesiony mostek – oferujący doskonałą widoczność – posiada podwójny interfejs z trzema 16-calowymi wyświetlaczami dotykowymi (konfiguracje z maksymalnie trzema 24-calowymi monitorami są dostępne na życzenie). Nowy fotel sternika został zaprojektowany i wykonany w całości przez Poltrona Frau.

Napęd i technologia

Ferretti Yachts 780 proponuje parę silników MAN o mocy 1.550 mhp zapewniających prędkość maksymalną 31 węzłów i prędkość przelotową 27 węzłów. W opcji standardowej dwa silniki MAN o mocy 1.400 mhp oferują prędkość maksymalną 28 węzłów i prędkość przelotową 24 węzły.

Stanowisko sterowe wyposażone jest w zintegrowany system LOOP firmy Naviop-Simrad, który kontroluje główny napęd, nawigację, monitoring i funkcje automatyki domowej. Elektrohydrauliczny system Steer-by-wire opracowany we współpracy z firmą XENTA oferuje szereg korzyści, w tym większy komfort i precyzję sterowania dzięki doskonałej jakości steru.

Ofertę uzupełnia opcjonalny joystick manewrowy z trybem dokowania, ułatwiający manewrowanie na ograniczonych wodach oraz funkcja DPS (Dynamic Positioning System) utrzymująca łódź stabilnie w tej samej pozycji, nawet przy silnym wietrze lub prądach. Rozwiązanie to jest idealne podczas przygotowań do cumowania lub tankowania, albo oczekiwania na otwarcie mostu. Aby zapewnić maksymalny komfort również na kotwicy, system Seakeeper NG16 może być zainstalowany alternatywnie lub dodatkowo do stabilizatorów płetwowych Humphree.

 Filozofia Ferretti Yachts 500

Nowa filozofia Ferretti Yachts jest tutaj i ma tak wiele do zaoferowania każdemu, kto szuka niezrównanych emocji. Tradycyjna włoska marka luksusowych jachtów, światowy lider nautyczny, rzeczywiście zapowiada całkowitą rewolucję stylistyczną. Wyzwanie to podejmie Ferretti Yachts 500, opierając się na filozofii “Just Like Home”, wyrażającej życie na morzu, które jest idealnym połączeniem stylu i komfortu. Rewolucja zaczyna się od strategicznego segmentu 50-stopowego, ale przetoczy się przez całą gamę, w tym przez nowy okręt flagowy floty.

Dzięki całkowicie zaktualizowanemu projektowi, oba projekty są wynikiem współpracy pomiędzy Strategicznym Komitetem Produktu, Działem Inżynierii Grupy Ferretti, architektem Filippo Salvetti w zakresie wyglądu zewnętrznego oraz studiem projektowym Ideaeitalia w zakresie nowej koncepcji wnętrza. I to właśnie we wnętrzach dusze nowych modeli Ferretti Yachts będą reprezentowane przez dwa różne nastroje. Klasyczna linia z cieplejszymi, bardziej otulającymi tonami i druga, bardziej współczesna, z intensywnymi tonami, obie zaprojektowane tak, by odpowiadać gustom międzynarodowych klientów.

Nowy projekt Ferretti Yachts 500 wyróżnia się dzięki przestrzeniom zaprojektowanym tak, aby oferować otulające poczucie dobrego samopoczucia, poprzez starannie dobrane, wysokiej jakości umeblowanie z talią. Właściciele będą mogli wybrać jeden z dwóch różnych układów na dolnym pokładzie. Pierwszy z nich zawiera przestronną kabinę główną oraz kabinę VIP, obie z własnymi łazienkami, a także małą pralnię. Drugi układ obejmuje kabinę główną, kabinę VIP i kabinę z dwoma pojedynczymi łóżkami oraz dwie łazienki z oddzielnym prysznicem.

Jacht zainspirowany zaawansowaną wizją żeglarstwa, w którym żeglarska przygoda i sfera domowa łączą się ze sobą w komforcie objętości i cech, które zazwyczaj można znaleźć na większych jachtach, w rodzinnym środowisku, które sprawia, że goście czują się jak w domu.

Dodaj komentarz