Ile kosztuje wejście na molo w Sopocie? – Sprawdź cennik

Ile kosztuje wejście na molo w Sopocie? – Sprawdź cennik

Wybierasz się na urlop lub weekendowy wypad na polskie wybrzeże? Na pewno masz listę atrakcji, które chcesz zobaczyć. Na Twojej liście z pewnością znajdą się takie atrakcje jak Hel, ruchome wydmy, Przylądek Rozewie czy właśnie sopockie molo. W zależności od miejsca, w którym się zatrzymasz, możesz wybrać charakterystyczne miejsca i obiekty, które zobaczysz.

Spacer po sopockim molo to atrakcja obowiązkowa zarówno dla fanów aktywnego wypoczynku, jak i zwolenników leżenia na plaży. 458 metrów deptaku wychodzącego w głąb Zatoki Gdańskiej dostarcza niepowtarzalnych wrażeń. Każdy, kto planuje pobyt w Trójmieście koniecznie powinien to zobaczyć.

Przed rozpoczęciem swojej wycieczki, koniecznie sprawdź godziny otwarcia oraz ceny biletów wybranych atrakcji i obiektów. Jeśli na Twojej liście znalazło się sopockie molo dzisiaj odpowiemy ile kosztuje wejście na molo w Sopocie. 

Molo w Sopocie – kiedy jest otwarte?

Sopockie molo to doskonałe miejsce na romantyczny spacer we dwoje czy krótką rodzinną wycieczkę. To 1,5 kilometrowa trasa z cudownym widokiem na pełne morze. Z desek molo można także podziwiać charakterystyczne obiekty na lądzie: Grand Hotel, Port Morski Gdańsk czy Kępę Redłowską. Część spacerowa to dystans dokładnie 511 metrów.

Największe molo w Polsce dostępne jest dla spacerowiczów przez cały rok, 24 godziny na dobę. To doskonała alternatywa na romantyczną przechadzkę po zmroku i pełną wrażeń wycieczkę w dzień. Wzmożony ruch turystów odnotowuje się w okresie od 01.07 do 30.09. Przez resztę roku molo jest przeznaczone do zwiedzania, ale dni, w których jest zamknięte jest znacznie więcej.

Również w okresie od początku lipca do końca września występują dni, w których całe molo, lub jego część, jest zamknięta. Jednym z powodów jest silny wiatr związany ze sztormami na Bałtyku. Te, z reguły krótkie są bardzo burzliwe. Wysokie na 10 metrów fale powodują wdzieranie się wody w ląd oraz zalewanie nadmorskich obiektów takich jak molo. Choć zdarzają się odważni, którzy decydują się na spacer po molo również podczas silnych wiatrów, my zdecydowanie je odradzamy.

Drugim powodem, dla którego molo może zostać zamknięte w sezonie są prace konserwujące oraz naprawianie uszkodzeń wyrządzonych przez sztormy i burze. Przed rozpoczęciem sopockiej wycieczki warto zatem sprawdzić serwisy informacyjne, które potwierdzą dostępność obiektu dla turystów.

Molo w Sopocie – czy trzeba kupić bilet?

Jeśli warunki są sprzyjające, możesz rozpocząć jeden z najpiękniejszych spacerów na wybrzeży. Sopockie molo jest czynne codziennie (poza wcześniej wspomnianymi wyjątkami) przez całą dobę. Przed wybraniem się na Molo warto sprawdzić nie tylko cenę biletu, ale również godziny, w których wstęp jest płatny:

 • W okresie od  24.06 do 31.08  wstęp na najstarszą atrakcję w Sopocie jest płatny przez całą dobę.
 • W okresie od 16.04 do 23.06 wstęp jest płaty w godzinach 8:00-21:00 niedziela – czwartek oraz 8:00 – 23:00 od piątku do soboty.
 • W okresie od 5.09 do 30.09 bilet wstępu muszą zakupić turyści zwiedzający molo od 8:00 do 20:00.

Jeśli podróżujesz budżetowo i wykorzystujesz każdą okazję do oszczędności – nic nie stoi na przeszkodzie. Zwolennicy darmowych atrakcji mogą wejść na molo za darmo, jeśli odwiedzają Sopot w terminie:

 • 16 – 23.06 po 21:00 w tygodniu i po 23:00 w weekend
 • 05 – 30.09 po godzinie 20:00

Jesienne i wiosenne spacery po najdłuższym molo w Polsce mogą być dla Ciebie darmowe. Okresy wyłączone z opłat za wstęp są zmienne dla każdego roku. Warto zatem wcześniej sprawdzić, w którym miesiącu wstęp na molo płatny jest przez całą dobę.

Ważną informację jest również, że w godzinach 23:00 – 8:00 za bilet wstępu na sopockie molo można zapłacić tylko i wyłącznie kartą. 

koszt wejścia na molo w Sopocie

Ile kosztuje bilet na molo w Sopocie?

Bilet wstępu możesz kupić zarówno w kasie na miejscu, jak i internetowo. Wybierając się na sopockie molo w sezonie zdecyduj się na zakup internetowy, aby uniknąć oczekiwania w kolejce do kasy. W okresie od 16.04 do 30.09 ceny biletów wyglądają następująco:

 • Bilet normalny dla każdej osoby powyżej 16 roku życia   –  9,00 zł
 • Bilet ulgowy – 4,50 zł

(zniżka przysługuje dzieciom i młodzieży od 4 do 16 roku życia oraz osobom niepełnosprawnym z I grupą inwalidzką).

 • Bilet rodzinny 2+1 – 19 zł
 • Bilet rodzinny 2+2 – 20 zł
 • Bilet rodzinny 2+3 – 21 zł

Wstęp na molo w Sopocie – kto może wejść za darmo?

Sopockie molo, jak każdy obiekt turystyczny, posiada swój regulamin oraz zasady wstępu, z którymi należy się zapoznać. Wśród nich wyszczególniono grupy osób, dla których wstęp na molo jest tańszy lub darmowy:

 • Posiadacze Karty Sopockiej (wraz z dowodem tożsamości) mają prawo do darmowego wstępu. Są to po prostu mieszkańcy Sopotu.
 • Rezydenci przystani Jachtowej również korzystają z całkowitego zwolnienia od opłat na podstawie Karty Rezydenta i dowodu tożsamości.
 • Dzieci do lat 3 także są zwolnione z opłat.
 • Z karnetów oraz biletów ulgowych mogą skorzystać: dzieci i młodzież do 16 roku życia, inwalidzi I-ej grupy i ich opiekunowie.

Molo w Sopocie – bilety grupowe

Molo to doskonała atrakcja na mapie wielu wycieczek szkolnych. Grupy zarówno uczniów, studentów, dorosłych i seniorów zostały objęte rabatami. Grupy powyżej 15 osób zyskują zniżkę, które wysokość jest uzależniona od liczby członków:

 • Grupy od 15 do 50 osób – 10%
 • Grupy od 50 do 100 osób – 15%
 • Grupy powyżej 100 osób – 20%

Bez względu na to, kiedy odwiedzasz Sopot, zarówno zimą, jak i latem spacer po molo to atrakcja, której musisz doświadczyć. Na trasie molo zlokalizowanych jest wiele ławeczek, na których możesz przysiąść, złapać oddech i cieszyć się cudownym widokiem. To duża zaleta szczególnie dla starszych turystów, czy rodzin z dziećmi.

Wejście na molo w Sopocie – tego nie rób!

Kiedy masz już w ręki bilet na deski najdłuższego molo w Polsce, nie zapomnij o zasadach. To nie tylko deptak z pięknym widokiem, ale także zabytek i atrakcja turystyczna, na której obowiązują określone zasady.

 • nie pal – pomimo, że jesteś na obiekcie otwartym i z pewnością znajdziesz miejsce, mógłbyś zapalić jest to surowo zabronione
 • nie pij alkoholu – wydawać by się mogło, że molo to idealne miejsce na trunek ze znajomymi lub lampkę szampana z ukochaną – nic bardziej mylnego! Spożywanie alkoholu na sopockim molo jest surowo zakazane.
 • nie wchodź na falochron  – to jeden z najczęściej łamanych przepisów. Choć to piękny widok i idealne warunki do uwiecznienia go na zdjęciu, zdecydowanie odpuść wchodzenie na falochron. To bardzo niebezpieczne.
 • nie zabieraj psa/kota – choć spacer z całą rodziną wydaje się niemożliwy bez ukochanego pupila, zdecydowanie nie jest to miejsce dla zwierzątka.

Dodaj komentarz