Pershing 140 – włoski jacht jedyny w swoim rodzaju

Pershing 140 – włoski jacht jedyny w swoim rodzaju

Jego produkcją zajmuje się włoski producent Pershing Yachts, a sam model Pershing 140 jest, jak dotąd, największym superjachtem w ofercie marki. Jak się okazuje, jego zalety daleko wykraczają poza zapierający dech w piersiach design. Jak obiecuje producent, jest to idealny sprzęt dla osób ceniących sobie połączenie przyjemnego z pożytecznym. Jacht łączy w sobie elegancki wygląd z praktycznymi rozwiązaniami, umożliwiającymi dłuższy pobyt na pokładzie. 

Innowacyjny olbrzym od Pershing Yachts

Pershing 140 to obecnie jedna z największych maszyn w ofercie włoskiego producenta Pershing Yachts, a jednocześnie pierwszy aluminiowy superjacht. Zdecydowanie wyróżnia się spośród innych produktów marki, które mierzą w zależności od modelu od 16 do 35 metrów. Nawet zestawiony z tymi luksusowymi propozycjami, Pershing 140 wciąż najbardziej przykuwa oko. Jego długość wynosi bowiem aż 43 metry – jest więc co podziwiać. Takie gabaryty wymagają specyficznego zaplecza sprzętowego, co producent zapewnił, wyposażając jacht w cztery silniki MTU 16V2000 M96L. Umożliwia to zatem rozpędzenie maszyny do maksymalnie 38 węzłów, co w przeliczeniu wynosi około 70 km/h. Na pokładzie jest miejsce dla siedmiu członków załogi.

Konstrukcja jachtu motorowego Pershing 140

Pershing 140 robi niesamowite wrażenie swoją architekturą. Z profilu wygląda jednak nieco niepozornie – dopiero po zapoznaniu się z konstrukcją maszyny można dostrzec jej najlepsze atuty. Poza standardowymi już tarasami słonecznymi, warta uwagi jest strefa plażowa położona na pokładzie dziobowym. Możliwe jest jej rozłożenie lub zakrycie, a luksusowe wyposażenie zadowoli niejednego wymagającego gościa. Główny pokład zawiera spa, liczne strefy relaksu, miejsca przy stołach, kuchnię, bar i salon. Dolny pokład mieści zaś pięć luksusowych kabin, umożliwiając tym samym pobyt dziesięciu gościom. Znajdziemy tu zarówno sypialnie z łóżkami małżeńskimi, jak i łóżkami pojedynczymi. W przestrzeni jachtu są dostępne również cztery kabiny załogi. Na głównym pokładzie oraz zaraz obok kabin znajdują się niesamowicie przestronne, dobrze wyposażone łazienki, których można doliczyć się aż siedem. Nie można zapomnieć o kolejnej innowacji przygotowanej przez Pershing Yachts, którą jest fakt, iż Pershing 140 to pierwszy jacht z podniesionym sterem, który jest bezpośrednio połączony z pokładem słonecznym.

Współczesny design i wyposażenie

Na uwagę zasługuje również całościowy design jachtu oraz jego wyposażenie, które zdecydowanie przewyższają jakością standardowo przyjęte normy. Z zewnątrz można podziwiać sportowy, współczesny design, wyróżniający się np. smukłymi liniami umiejscowionymi wzdłuż całej konstrukcji jachtu motorowego, czy przeszklonymi fragmentami ścian. Oprócz tego, samo wyposażenie jest zachwycające. Perfekcyjnie dobrane i umiejscowione oświetlenie, stylowe meble z najwyższej półki, idealne dekoracje i świetnie dobrane materiały to charakterystyczne cechy dla tego modelu. Projektem wystroju zarówno wewnętrznego, jak i zewnętrznego, zatroszczył mistrzowski Fulvio De Simoni, który może pochwalić się projektami ponad 3000 łodzi.

Pershing 140 włoski jacht

Specyfikacja Pershing 140

Pershing 140 to niezaprzeczalny olbrzym wśród jachtów motorowych – mierzy aż 43 metry. Długość kadłuba określa się na 36 metrów. Firma zapewnia, że maszyna jest odpowiednia do zapewnienia przestrzeni nawet 18 osobom. Superjacht jest wyposażony w 30 000 litrowy zbiornik paliwa oraz 4 000 litrowy na wodę. Maksymalna masa całkowita wynosi 250 000 kilogramów. Prędkość maksymalna dzięki czterem silnikom MTU 16V2000 M96L wynosi 38 węzłów, co w przeliczeniu zapewnia podróż w prędkości około 70 km/h.

Luksus ma swoją cenę

Biorąc pod uwagę innowacyjne rozwiązanie w postaci budowy jachtu z aluminium oraz niesamowite wymiary Pershinga 140, a także fakt, że mowa jest o niczym innym, niż o ekskluzywnym superjachcie, można oczekiwać dość wysokiej ceny. Zarówno wyposażenie techniczne tego olbrzyma, zapewnienie solidnej konstrukcji oraz wyposażenia z najwyższej półki słono kosztuje. Interesując się zakupem takiego jachtu, przyszły nabywca musi przygotować się na kosmiczną kwotę przynajmniej 25 000 000 euro, co daje w przeliczeniu około 120 000 000 złotych. Trzeba jednak przyznać, że trudno znaleźć niedopracowanie w jakimkolwiek aspekcie tej maszyny – wszystko jest przygotowane z myślą o najbardziej wymagających klientach, a realizacja i wykonanie jest na najwyższym poziomie.

Ferretti Group jako producent ekskluzywnego jachtu

Projektowaniem, budową i sprzedażą luksusowego Pershing 140 jest oczywiście Ferretti Group, włoska firma o niezachwianym autorytecie wśród producentów ekskluzywnych jachtów motorowych. Swoje miejsce na rynku z powodzeniem zajmują od ponad połowy wieku, co zapoczątkowali Alessandro i Norberto Ferretti. Siedziba firmy mieści się w Forli, we Włoszech, chociaż ich zakłady produkcyjne można znaleźć również w miastach tj. Ancona, Cattolica, Mondolfo, La Spezia i Sarnico. Sprzedają swoje produkty wedle specyfikacji pod nazwami Ferretti Yachts, Pershing, Itama, Riva, Mochi Craft, CRN oraz Custom Line.

Superjacht dla najbardziej zamożnych

Chociaż niewątpliwie Pershing 140 z wielu powodów robi na przyszłych nabywcach ogromne wrażenie, niestety nie jest to opcja dla każdego. Nie bez powodu jest to jedna z najdroższych propozycji marki. Choć cena znajduje usprawiedliwienie w jakości produktu, kwota ponad 120 000 000 złotych jest niemałą inwestycją. Ten model polecany jest szczególnie tym osobom, którym zależy na przestrzeni dla wielu osób jednocześnie – Pershing 140 może pochwalić się sporą ilością sypialni i dużą powierzchnią użytkową. Poza tym jest porządnie wyposażony, gdyż nie na każdym jachcie można zrelaksować się w jacuzzi, czy oddać się przyjemności w strefie spa. Same umeblowanie i dekoracje również są dopracowane z najwyższą dbałością o szczegóły i dobre pochodzenie używanych materiałów. Nie da się zaprzeczyć, że wnętrza Pershinga mogłyby konkurować z niejednym pięciogwiazdkowym hotelem. Jest to reprezentatywny model marki, inne maszyny z oferty zdają się o wiele mniej atrakcyjne, przyrównane do Pershinga 140. Ma to również odzwierciedlenie w cenie – pozostałe jachty motorowe tego producenta można zakupić za o wiele niższą cenę. Zatem osobom, którym nie zależy na modelu z najwyższej możliwej półki, serdecznie polecamy zapoznanie się z resztą produktów marki. Chociaż zdecydowanie mniejsze, mniej ekskluzywne i gorzej wyposażone, mogą spełnić oczekiwania mniej wymagających nabywców, ponieważ można je nabyć w rozsądnej cenie.

Dodaj komentarz