Wakacje Gdańsk Sopot

Wakacje Gdańsk Sopot

Dokąd na wakacje w Polsce?

To pytanie zadaje każdego lata zadaje miliony Polaków, a także turystów zagranicznych. Wakacje w Polsce to z całą pewnością przepis na udany urlop wypoczynkowy, długi weekend, czy też obóz dla dzieci i młodzieży. Polska ma do zaoferowania mnóstwo cudownych miejsc idealnych do relaksu. Pierwszym skojarzeniem wielu z nas będzie niewątpliwie Morze Bałtyckie, nad którym co roku wypoczywa aż blisko 2 miliony turystów. Z całej gamy wsi, miasteczek i miast nadmorskich, do których tak chętnie przyjeżdżają wczasowicze, na prowadzenie wysuwa się oczywiście Trójmiasto, a w szczególności Gdańsk i Sopot. I wcale nikogo to nie dziwi – te miasta są wręcz idealnym miejscem dla turystów zarówno młodszych, jak i tych starszych. W tych miastach nawet najbardziej wymagający urlopowicz znajdzie coś dla siebie – relaks na plaży, aktywny wypoczynek, zwiedzanie wielu zabytkowych miejsc – pomysłów nie brakuje. Gdańsk i Sopot mają do zaoferowania naprawdę wiele. Wystarczy jedna podróż w te miejsca, żeby się o tym przekonać.

Dlaczego Gdańsk i Sopot?

Fenomen tych dwóch nadbałtyckich miast z roku na rok wciąż rośnie. Wydaje się, że każdy Polak przynajmniej raz w życiu spędził swój urlop w co najmniej jednym z tych pięknych miejsc. Dzieje się tak nie tylko za sprawą bliskości Morza Bałtyckiego. Te dwa miasta mają niesamowity klimat, którego nie jest w stanie zastąpić żadne inne miejsce. Przede wszystkim, poza nadmorskimi plażami, mamy także do wyboru wiele innych atrakcji.

 • Starówka w Gdańsku zachęca nas do spaceru i poznania wszystkich jej zakamarków.
 • Z pewnością warto zajrzeć do wielu muzeów, odwiedzić Fontannę Neptuna, czy też skusić się na wejście na zjawiskowe koło widokowe.
 • Na starówce nie brakuje także miejsc, gdzie można smacznie zjeść. Lokale zapraszają nas poprzez wykwintne dania i napoje. Oglądając statki pływające po Motławie, każdy z pewnością będzie zachwycony. To miejsce jest jedyne w swoim rodzaju.
 • Ze starówki bardzo łatwo trafić także do centrum handlowego, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Atrakcji niewątpliwie nie brakuje.
 • Warto także wspomnieć o wsławionym już miejscu, które warto odwiedzić nie tylko na wakacjach. Mowa oczywiście o Westerplatte. Znajdziemy tam szlak turystyczny sugerujący nam kierunek zwiedzania tego wyjątkowego miejsca.

wakacje Gdańsk Sopot

To samo można zresztą powiedzieć o Sopocie. To miasto jest jedyne w swoim rodzaju. Niewielkie, aczkolwiek niezwykle piękne i nietuzinkowe miejsce przyciąga wielu turystów.

 • Atrakcje jakie na nas czekają to chociażby najdłuższe molo w Polsce – ma ono ponad 500 m długości.
 • Stamtąd blisko już na najbardziej znaną ulicę Sopotu, a mianowicie Bohaterów Monte Cassino. To wspaniałe miejsce dla każdego wczasowicza. Obszar ten jest wyłącznie strefą pieszą, zatem nie ma tam ruchu samochodów. Znajdziemy tam natomiast bary, restauracje, kawiarnie, kluby oraz wiele sklepów. Warto wspomnieć, iż Monciak jest jednym z najbardziej popularnych deptaków w Polsce. Codziennie spaceruje tam tysiące osób.
 • Tam czeka na nas chociażby Krzywy Domek, do którego z pewnością będąc chcieli wstąpić najmłodsi turyści. Dla starszych wczasowiczów znajduje się chociażby wiele wykwintnych knajp.
 • W Sopocie znajduje się także park wodny, do którego z pewnością zawita wiele turystów.

Duże nadmorskie miasta są zdecydowanie sporą konkurencją dla typowo turystycznych małych nadmorskich miejscowości. Poza plażą oferują także niezaliczone atrakcje, z których nie sposób zrezygnować odwiedzając te okolice. To sprawia, że co roku do Gdańska przyjeżdżają nie tylko Polacy, ale także turyści zagraniczni. Miasto to urzeka ich swoim urokiem i sprawia, że nierzadko wracają oni do tego miejsca. Jeśli chodzi o Sopot, przodują turyści z naszego kraju – blisko 90% wczasowiczów to właśnie nasi rodacy.

Gdańsk i Sopot – ile km?

Te dwa piękne nadmorskie miasta cieszą się ogromną popularnością nie bez powodu.

 • Odległość pomiędzy nimi wynosi zaledwie 13 km, jeśli wybierzemy trasę drogami 91 i 468. Nie jest to oczywiście jedyna trasa.
 • Warto wspomnieć, iż te dwa miasta graniczą ze sobą, co oznacza, że możemy przejść pieszo plażą z Gdańska do Sopotu. Przykładowo, przejście spacerem brzegiem morza z Gdańska Jelitkowo do Molo w Sopocie zajmie nam średnio 40 min. Ta trasa wynosi zaledwie nieco ponad 3 km. Dobrym pomysłem będzie także trasa od Molo w Brzeźnie w Gdańsku do Molo w Sopocie. Pieszo, brzegiem morza zajmie nam to ponad godzinę. Jest to świetny sposób na spędzenie czasu nad morzem w aktywny i nietuzinkowy sposób. Z Molo w Sopocie mamy już prostą drogę na Monciak. Z tego miejsca jest już prosta droga do dworca kolejowego Sopot. Stamtąd dostaniemy się w dowolne miejsce w całym Trójmieście, a także do okolicznych miast.
 • Droga szybką koleją miejską z centrum Sopotu do centrum Gdańska zajmie nam około 30 min. Dzięki sprawnej komunikacji będziemy w stanie szybko i sprawnie przemieszczać się pomiędzy miastami. To pozwoli nam na pełne wykorzystanie czasu przeznaczonego na wypoczynek.
 • Oczywiście między tymi dwoma miastami kursują także tramwaje i autobusy.
 • Można także wybrać się na przejażdżkę rowerem. Te dwa miasta łączy właśnie trasa rowerowa wiodąca przez nadmorski park. Pokonanie tej trasy zajmie nam średnio 40 min.
 • W całym Trójmieście jest również opcja zamówienia taksówki i innych tańszych zamienników, takich jak Bolt czy Uber. W ostatnich latach cieszą się one niebywałą popularnością ze względu na konkurencyjne ceny i dyspozycyjność pojazdów.
 • Niespotykanym środkiem transportu będzie także prom. Żegluga Gdańska oferuje nam 3 linie promowe płynące przez Motławę do Sopotu, a dalej na Hel.
 • Ważne jest jednak to, że między tymi dwoma miastami swobodnie można poruszać się pieszo. Niewątpliwie jest to duża zaleta dla naszego zdrowia, a także portfela.

Gdańsk i Sopot – wypoczynek na medal 

O tych dwóch sąsiadujących ze sobą miastach można powiedzieć jedno – zasługują na miano jednych z najlepszych miejsc na wypoczynek nad polskim morzem. Sprawna komunikacja między tymi miejscami pozwala na zwiedzenie ich podczas jednego urlopu. To ułatwienie sprawia, że turystów w tych dwóch miastach z pewnością nie brakuje. Każdy z nas powinien choć raz odwiedzić te piękne okolice. Z Gdańska i Sopotu urlopowicze wracają z uśmiechem na twarzy, opaleni, najedzeni i przede wszystkim wypoczęci. Na urlop do Gdańska i Sopotu warto wybrać się z rodziną, z przyjaciółmi, z dziećmi. Bez względu na to, kto będzie towarzyszył nam w podróży, dobra zabawa jest gwarantowana. Dla każdego znajdzie się coś, co sprawi, że będzie zadowolony z tych wakacji.

Dodaj komentarz