Atrakcyjny weekend w Budapeszcie! Co, warto zwiedzić?

Atrakcyjny weekend w Budapeszcie! Co, warto zwiedzić?

Jeśli pragniesz odpoczynku i choć chwilowej zmiany otoczenia, warto byś zorganizował sobie atrakcyjny weekend za granicą. Wbrew pozorom wyjazd nie musi być daleki i bardzo kosztowny. Nasi europejscy sąsiedzi mają do zaoferowania wiele ciekawych zakątków, które warto zwiedzić. Do jednych z urokliwych i atrakcyjnych miast należy Budapeszt. Jest idealnym wyborem na jeden weekend. Stolica Węgier posiada kilka sztandarowych atrakcji i na prawdę zachwycających swoją architekturą budowli. W końcu nie bez powodu jest nazywana Perłą Dunaju, czy też Paryżem Wschodu!

5 najważniejszych atrakcji Budapesztu!

Parlament w Budapeszcie, czyli wizytówka miasta! Ten monumentalny budynek stanowi największy gmach parlamentu w Europie i wywiera na prawdę sporę wrażenie na turystach. Jest bogato zdobiony zarówno na zewnątrz, jak i w środku. Prezentuje styl neogotyki, ale najdziemy w nim też elementy architektury barokowej i renesansowej. Jest otwarty do zwiedzania z czego z pewnością warto skorzystać, by poznać namiastkę węgierskiej historii.

Aleja Andrassyeg, czyli jedna z najpopularniejszych ulic Budapesztu. Zdecydowanie warto zaliczyć nią spacer. Na jej przebiegu zlokalizowana jest między innymi Węgierska Opera Państwowa, która bardzo ciekawie się prezentuje oraz Muzeum Terroru poświęcone ofiarom stalinizmu i nazizmu. Poza tym jest to bardzo urokliwa ulica pełna pięknie zdobionych kamienic. Ciągnie się ona do Placu Bohaterów, gdzie możemy podziwiać Pomnik Tysiąclecia i Grób Nieznanego Żołnierza.

Most Łańcuchowy, jest kolejnym punktem miasta, które wywiera ogromne wrażenie. Był pierwszym mostem kamiennym na Dunaju. Prezentuje styl angielski, a po jego obydwu krańcach mostu znajdują się rzeźby lwów, które przykuwają uwagę. Most ten jest doskonałym punktem widokowym na największe atrakcje Budapesztu. Możemy z niego podziwiać między innymi budynek Parlamentu, czy też Wzgórze Zamkowe.

Góra Gellerta i Łaźnie Gellerta, to wzgórze o wysokości 235 metrów, na szczycie, którego znajdują się dwa ciekawe obiekty: Cytadela oraz Pomnik Wolności. Miejsce to jest owiane ciekawą legendą, która nadaje charakter całości. Przede wszystkim rozpościerająca się z Góry Gellerta panorama Budapesztu robi piorunujące wrażenie.

Wzgórze Zamkowe i Zamek Królewski królujący nad całym miastem, zachwyca eleganckimi rezydencjami, basztami i fontannami. Jest kolejnym obiektem obowiązkowym do odwiedzenia w stolicy Węgier. Na jego terytorium mieszczą się liczne instytucje publiczne i muzealne. Warto odwiedzić między innymi Muzeum Historii Budapesztu oraz Węgierską Galerię Narodową.

Dodaj komentarz